CO SE V NAŠICH KURZECH NAUČÍTE?

TANEČNÍ PŘÍPRAVKA 5-9 let

Osvojujeme si základy taneční techniky, učíme se orientovat v prostoru a spolupracovat ve skupině. Skrz základní pozice taneční jógy budujeme správné držení těla, posilujeme a protahujeme celé tělo. Zkoušíme také základní taneční akrobacii – převaly stranou, kotouly, hvězdy apod. Hrajeme si s rytmikou, abychom se orientovali v hudbě, kterou k tanci potřebujeme. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu (jedna lekce trvá 45 minut)

Vyučuje: Hana Zubáková

SOUČASNÝ TANEC a RYTMICKÉ A TANEČNÍ HRY 10-13 LET

V současném tanci pokračujeme s taneční jógou, skrze níž posilujeme a protahujeme celé tělo. Prohlubujeme základy taneční techniky a základy klasického baletu, ze které vychází technika současného tance. Učíme se také další taneční akrobacii (převaly stranou, kotouly ze stoje, hvězda, most, akrobatické „triky“ ze současného tance) a taneční skoky. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby děti začaly chápat strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech. Dále si vyzkouší různé taneční styly-latinskoamerické tance, standardní tance, street dance, jazz dance, polku, flamenco, tak aby se později mohli rozhodnout, který taneční styl je jim nejvíce líbí a chtějí se mu věnovat dále. Kurz obsahuje dvě lekce současného tance a dvě lekce rytmických her týdně dle rozvrhu (jedna lekce trvá 45 minut) s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom rytmické hry). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková (současný tanec) a Eduard Zubák (rytmické hry)

SOUČASNÝ TANEC a ZAHRANIČNÍ FOLKLOR 14-18 let

Studenty v tomto věku učíme současný tanec (2 lekce týdně), který obsahuje prohlubování taneční techniky, nácvik choreografie jazzového nebo moderního baletu, pokročilou taneční akrobacii, floorwork (práce na zemi), taneční posilování a strečink. Studenti už se zapojují do tvorby choreografie-přispívají svými náměty na kostýmy, hudební zpracování apod. Závěrečnou choreografii nejen prezentují v divadle, ale také na vystoupeních a soutěžích. Dále zahraniční folklor (2 lekce týdně) kde prohlubují techniku zahraničních tanečních stylů (flamenco, salsu, latinskoamerické tance, swing apod.) a nacvičují choreografie těchto stylů. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby studenti chápaly strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech. Tento kurz tedy obsahuje celkem 4 lekce v průběhu týdne s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom zahraniční folklor). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková (současný tanec) a Eduard Zubák (zahraniční folklor)

ARGENTINSKÉ TANGO dospělí – páry začátečníci a mírně pokročilí

Tango je společenský párový tanec pocházející z ulic a salónů Buenos Aires v Argentině. Je charakteristické taneční improvizací založené na vzájemné komunikaci mezi partnery a jejich harmonickém pohybu. V tomto kurzu se proto učíme nejen základní kroky tohoto emocionálního tance, ale hlavně taneční držení v páru, kde hledáme společnou vnitřní řeč a souznění v pohybu.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

SPOLEČENSKÉ TANCE (latinskoamerické a standardní) páry začátečníci a mírně pokročilí = Taneční pro dospělé

Tento kurz je určen těm zájemcům, kteří buď nikdy netančili nebo absolvovali základní kurz tanečních. Učíme se základní techniku a základní variace latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události. S tím souvisí i objevování různých hudebních stylů a pochopení vzájemné interakce v párovém tanci. S pokročilejšími páry rozšiřujeme repertoár figur a samozřejmě posunujeme taneční techniku. S tím souvisí také prohlubování pochopení interakce v páru a porozumění jednotlivým hudebním stylům a specifické rytmiky společenských tanců.

Vyučuje: V Poděbradech a v Kutné Hoře Hana a Eduard Zubákovi; v Kolíně Eva a Pavel Pospíšilovi;

POKRAČOVAČKY pro mládež

Jedná se o kurz navazující na výuku v základních tanečních (nejen našich:-)) Je tedy určen pro všechny mladé absolventy základních tanečních. Budeme pokračovat s výukou standardních i latinskoamerických tanců. Zaměřeni budeme jak na zlepšování taneční techniky, tak na rozšiřování repertoáru figur v jednotlivých tancích. S tím souvisí také chápání hudby a rytmiky společenských tanců a vedení a interakce mezi partnerem a partnerkou.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

TANČÍRNA PRO VŠECHNY

Tančírna je prostor pro všechny páry, které si chtějí vyzkoušet a protančit variace naučené v kurzu (nejen našem;-)). V průběhu večera se hraje kompletní plesový repertoár – tedy latinskoamerické a standardní tance a každý si tančí podle své chuti..

Hudební doprovod a organizaci zajišťuje: Pavel Pospíšil