CO SE V NAŠICH KURZECH NAUČÍTE?

TANEČNÍ PŘÍPRAVKA 5-7 let

Správné držení těla, rytmika, osvojujeme si základy taneční techniky, učíme se orientovat v prostoru a spolupracovat ve skupině. Děti si vyzkouší různé taneční styly-latinskoamerické tance, standardní tance, street dance, jazz dance, polku, flamenco, tak aby se později mohli rozhodnout, který taneční styl je jim nejvíce líbí a chtějí se mu věnovat dále.. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu (jedna lekce trvá 45 minut)

Vyučuje: Hana Zubáková a Nela Dyrčíková

SOUČASNÝ TANEC 8-11 LET

Správné držení těla, rytmika, další prohloubení základů taneční techniky. Učíme se také základní akrobacii (převaly stranou, kotoul, hvězda) a taneční skoky. S dětmi nacvičujeme taneční choreografii, kterou prezentují na závěr školního roku v divadle.. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu

Vyučuje: Hana Zubáková a Nela Dyrčíková

SOUČASNÝ TANEC a ZAHRANIČNÍ FOLKLOR 12-14 let

Zdokonalujeme taneční techniky jazzového a moderního tance, zabýváme se tanečním posilováním a strečinkem. Cvičíme pokročilou akrobacii (kotouly ze stoje, stoje na rukou, mosty, přemety atd.) Studenti už se zapojují do tvorby choreografie-přispívají svými náměty na kostýmy, hudební zpracování apod. Závěrečnou choreografii nejen prezentují v divadle, ale také na soutěžích.. V zahraničním folkloru objevujeme taneční styly z různých zemí světa například flamenco, salsu, latinskoamerické tance, swing apod. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby děti chápaly strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech. Kurz obsahuje dvě lekce týdně současného tance a dvě lekce týdně zahraničního folkloru dle rozvrhu.

Vyučuje: Hana Zubáková, Nela Dyrčíková a Eduard Zubák

SOUČASNÝ TANEC a ZAHRANIČNÍ FOLKLOR 15-19 let

Studenty v tomto věku učíme současný tanec (3 lekce týdně), který obsahuje prohlubování taneční techniky, nácvik choreografie jazzového nebo moderního baletu, pokročilou akrobacii, floorwork, taneční posilování a strečink. Dále zahraniční folklor (3 lekce týdně) kde dále prohlubují techniku zahraničních tanečních stylů a nacvičují choreografie těchto stylů. Tento kurz tedy obsahuje celkem 6 lekcí v průběhu týdne s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom zahraniční folklor). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková, Nela Dyrčíková a Eduard Zubák

ARGENTINSKÉ TANGO

Tango je společenský párový tanec pocházející z ulic a salónů Buenos Aires v Argentině. Je charakteristické taneční improvizací založené na vzájemné komunikaci mezi partnery a jejich harmonickém pohybu. V kurzu pro začátečníky se proto učíme nejen základní kroky tohoto emocionálního tance, ale hlavně taneční držení v páru, kde hledáme společnou vnitřní řeč a souznění v pohybu.

Vyučuje: Eduard Zubák a Nela Dyrčíková

FLAMENCO-začátečníci a mírně pokročilí (dospělí a mládež od 13-ti let)

Španělský tanec vycházející z cikánské kultury. Nejde o jeden tanec, ale o skupinu tanců, které se liší svým rytmem a náladou. Charakteristické jsou pohyby paží, dupání, tleskání, u žen práce se sukní.
V pokročilém kurzu pracujeme se složitějším rytmem a často používáme „rekvizity“-kastaněty, šátek, vějíř, vlečku.. Flamencové lekce jsou doprovázeny živým kytarovým doprovodem v podání Filipa Zubáka.

Vyučuje: Hana Zubáková

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ (začátečníci)

Tento kurz je určen těm zájemcům, kteří buď nikdy netančili nebo před lety absolvovali základní taneční kurz. Učíme se choreografie latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události.

Vyučuje: Eva a Pavel Pospíšilovi

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ- pokročilí (LAT a STT páry)

Tento kurz je určen zájemcům, kteří absolvovali alespoň začátečnický kurz. Učíme se složitější choreografie latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události nebo abyste mohli pokračovat v dalších pokročilých kurzech:-)

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

SALSA (od září 2020 bude probíhat formou víkendových seminářů)

Salsa je tanec plný vášně a energie pocházející z Kuby. V překladu toto slovo znamená „omáčka“ a jedná se o směs afro-karibských rytmů. Původně se jedná o tanec párový, ale lze ho tančit i samostatně v krokových variacích nazývaných „shines“. Tento kurz, kde se naučíte základy tohoto exotického tance můžete tedy navštěvovat s partnerem, ale i bez něj.

Vyučuje: Eduard Zubák a externí lektoři