CO SE V NAŠICH KURZECH NAUČÍTE?

TANEČNÍ PŘÍPRAVKA 5-9 let

Osvojujeme si základy taneční techniky, učíme se orientovat v prostoru a spolupracovat ve skupině. Skrz základní pozice taneční jógy budujeme správné držení těla, posilujeme a protahujeme celé tělo. Zkoušíme také základní taneční akrobacii – převaly stranou, kotouly, hvězdy apod. Hrajeme si s rytmikou, abychom se orientovali v hudbě, kterou k tanci potřebujeme. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu (jedna lekce trvá 45 minut)

Vyučuje: Hana Zubáková

SOUČASNÝ TANEC a RYTMICKÉ A TANEČNÍ HRY 10-13 LET

V současném tanci pokračujeme s taneční jógou, skrze níž posilujeme a protahujeme celé tělo. Prohlubujeme základy taneční techniky a základy klasického baletu, ze které vychází technika současného tance. Učíme se také další taneční akrobacii (převaly stranou, kotouly ze stoje, hvězda, most, akrobatické „triky“ ze současného tance) a taneční skoky. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby děti začaly chápat strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech. Dále si vyzkouší různé taneční styly-latinskoamerické tance, standardní tance, street dance, jazz dance, polku, flamenco, tak aby se později mohli rozhodnout, který taneční styl je jim nejvíce líbí a chtějí se mu věnovat dále. Kurz obsahuje dvě lekce současného tance a dvě lekce rytmických her týdně dle rozvrhu (jedna lekce trvá 45 minut) s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom rytmické hry). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková (současný tanec) a Eduard Zubák (rytmické hry)

SOUČASNÝ TANEC a ZAHRANIČNÍ FOLKLOR 14-18 let

Studenty v tomto věku učíme současný tanec (2 lekce týdně), který obsahuje prohlubování taneční techniky, nácvik choreografie jazzového nebo moderního baletu, pokročilou taneční akrobacii, floorwork (práce na zemi), taneční posilování a strečink. Studenti už se zapojují do tvorby choreografie-přispívají svými náměty na kostýmy, hudební zpracování apod. Závěrečnou choreografii nejen prezentují v divadle, ale také na vystoupeních a soutěžích. Dále zahraniční folklor (2 lekce týdně) kde prohlubují techniku zahraničních tanečních stylů (flamenco, salsu, latinskoamerické tance, swing apod.) a nacvičují choreografie těchto stylů. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby studenti chápaly strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech. Tento kurz tedy obsahuje celkem 4 lekce v průběhu týdne s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom zahraniční folklor). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková (současný tanec) a Eduard Zubák (zahraniční folklor)

ARGENTINSKÉ TANGO dospělí – páry začátečníci

Tango je společenský párový tanec pocházející z ulic a salónů Buenos Aires v Argentině. Je charakteristické taneční improvizací založené na vzájemné komunikaci mezi partnery a jejich harmonickém pohybu. V kurzu pro začátečníky se proto učíme nejen základní kroky tohoto emocionálního tance, ale hlavně taneční držení v páru, kde hledáme společnou vnitřní řeč a souznění v pohybu.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

ARGENTINSKÉ TANGO dospělí – páry pokročilí

Argentinské tango není jen jeden tanec, ale množina různých stylů. V kurzu pro pokročilé se učíme variace stylů tango salon, vals a milonga. K absolvování tohoto kurzu je tedy třeba umět alespoň základní kroky těchto tří stylů. Samozřejmě se zabýváme také dalším prohlubováním vzájemného souznění v tangovém párovém držení s důrazem na charakter tance a muzikalitu pohybu.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

FLAMENCO-pokročilí (dospělí a mládež od 15-ti let)

Španělský tanec vycházející z cikánské kultury, který byl uznán jako kulturní dědictví UNESCO. Nejde o jeden tanec, ale o skupinu tanců, které se liší svým rytmem a náladou. Charakteristické jsou pohyby paží, dupání, tleskání, u žen práce se sukní. Zaměřujeme se také na rytmiku, která hraje ve flamencu velmi důležitou roli.
V pokročilém kurzu pracujeme se složitějším rytmem a často používáme „rekvizity“-kastaněty, šátek, vějíř, vlečku.. Flamencové lekce jsou doprovázeny živým kytarovým doprovodem v podání Filipa Zubáka.

Vyučuje: Hana Zubáková

SPOLEČENSKÉ TANCE (latinskoamerické a standardní) páry začátečníci

Tento kurz je určen těm zájemcům, kteří buď nikdy netančili nebo absolvovali základní kurz tanečních. Učíme se základní techniku a základní variace latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události. S tím souvisí i objevování různých hudebních stylů a pochopení vzájemné interakce v párovém tanci.

Vyučuje: Eva a Pavel Pospíšilovi

SPOLEČENSKÉ TANCE (latinskoamerické a standardní) páry mírně pokročilí

Tento kurz je určen pro páry, které už znají základní kroky jednotlivých společenských tanců a chtějí rozšířit svůj repertoár figur a samozřejmě posunout svoji taneční techniku. S tím souvisí také prohlubování pochopení interakce v páru a porozumění jednotlivým hudebním stylům a specifické rytmiky společenských tanců.

Vyučuje: Eva a Pavel Pospíšilovi

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ- pokročilí (LAT a STT páry)

Tento kurz je určen zájemcům, kteří mají základní repertoár figur v jednotlivých společenských tancích. Prohlubujeme taneční techniku a učíme se složitější choreografie latinskoamerických (samba, cha-cha, rumba, paso-doble, jive) i standardních (waltz, valčík, tango, quickstep a slowfoxtrot) tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události nebo abyste mohli pokračovat v dalších pokročilých kurzech:-)

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

TANČÍRNA PRO VŠECHNY

Tančírna je prostor pro všechny páry, které si chtějí vyzkoušet a protančit variace naučené v kurzu (nejen našem;-)). V průběhu večera se hraje kompletní plesový repertoár – tedy latinskoamerické a standardní tance a každý si tančí podle své chuti..

Hudební doprovod a organizaci zajišťuje: Pavel Pospíšil