CO SE V NAŠICH KURZECH NAUČÍTE?

KREATIVNÍ POHYB PRO DĚTI 7-8 LET 1.ročník (Současný tanec)

Správné držení těla, rytmika, osvojujeme si základy taneční techniky, učíme se orientovat v prostoru a spolupracovat ve skupině. Děti si vyzkouší různé taneční styly-latinskoamerické tance, standardní tance, street dance, jazz dance, polku, flamenco, tak aby se později mohli rozhodnout, který taneční styl je jim nejvíce líbí a chtějí se mu věnovat dále.. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu

Vyučuje: Hana Zubáková a Nela Dyrčíková

KREATIVNÍ POHYB PRO DĚTI 8-9 LET 2.ročník (Současný tanec)

Správné držení těla, rytmika, další prohloubení základů taneční techniky. Učíme se také základní akrobacii (převaly stranou, kotoul, hvězda) a taneční skoky. S dětmi nacvičujeme taneční choreografii, kterou prezentují na závěr školního roku v divadle.. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu

Vyučuje: Hana Zubáková a Nela Dyrčíková

KREATIVNÍ POHYB PRO MLÁDEŽ 10-12 let 5. a 6. ročník (Současný tanec)

Zdokonalujeme taneční techniky jazzového a moderního tance, zabýváme se tanečním posilováním a strečinkem. Cvičíme pokročilou akrobacii (kotouly ze stoje, stoje na rukou, mosty, přemety atd.) Studenti už se zapojují do tvorby choreografie-přispívají svými náměty na kostýmy, hudební zpracování apod. Závěrečnou choreografii nejen prezentují v divadle, ale také na soutěžích.. Kurz obsahuje dvě lekce týdně dle rozvrhu

Vyučuje: Hana Zubáková a Nela Dyrčíková

KREATIVNÍ POHYB PRO MLÁDEŽ 12-14 let 6. a 7. ročník (Současný tanec, zahraniční folklor a flamenco)

Studenty v tomto věku učíme současný tanec (2 lekce týdně), který obsahuje prohlubování taneční techniky, nácvik choreografie jazzového nebo moderního baletu, pokročilou akrobacii, floorwork, taneční posilování a strečink. Dále zahraniční folklor (2 lekce týdně)-od září 2018 konkrétně styly salsa a charleston-kde se seznamují se zahraničními tanečními styly a nacvičují choreografie těchto stylů. Flamenco (1 lekce týdně)-jedná se o výběrovou skupinu, která se účastní nejen vystoupení na různých divadelních přehlídkách, ale také soutěžích i mezinárodního formátu, takže na účasti v tomto kurzu je nutné se domluvit s lektorem Eduardem Zubákem. Tento kurz tedy obsahuje celkem 5 lekcí v průběhu týdne s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom salsu apod.). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková, Eduard Zubák a Nela Dyrčíková

KREATIVNÍ POHYB PRO MLÁDEŽ 15-18 let II. stupeň (Současný tanec, zahraniční folklor a flamenco)

Studenty v tomto věku učíme současný tanec (2 lekce týdně), který obsahuje prohlubování taneční techniky, nácvik choreografie jazzového nebo moderního baletu, pokročilou akrobacii, pokročilý floorwork, taneční posilování a strečink. Studenti se s podporou lektorky zapojují do tvorby choreografií, navrhují kostýmy, hledají náměty na hudební doprovod. Dále zahraniční folklor (2 lekce týdně)-od září 2018 konkrétně styly salsa a charleston-kde se seznamují se zahraničními tanečními styly a nacvičují složitější choreografie těchto stylů. Flamenco (1 lekce týdně)-jedná se o výběrovou skupinu, která se účastní nejen vystoupení na různých divadelních přehlídkách, ale také soutěžích i mezinárodního formátu, takže na účasti v tomto kurzu je nutné se domluvit s lektorem Eduardem Zubákem. Tento kurz tedy obsahuje celkem 5 lekcí v průběhu týdne s tím, že není nutné se účastnit všech lekcí-je možné navštěvovat pouze vybrané hodiny (například jenom současný tanec nebo jenom salsu apod.). V tom případě se platba kurzovného řeší individuálně s lektorem.

Vyučuje: Hana Zubáková, Eduard Zubák a Nela Dyrčíková

ARGENTINSKÉ TANGO

Tango je společenský párový tanec pocházející z ulic a salónů Buenos Aires v Argentině. Je charakteristické taneční improvizací založené na vzájemné komunikaci mezi partnery a jejich harmonickém pohybu. V kurzu pro začátečníky se proto učíme nejen základní kroky tohoto emocionálního tance, ale hlavně taneční držení v páru, kde hledáme společnou vnitřní řeč a souznění v pohybu.

Vyučuje: Eduard Zubák a Nela Dyrčíková

FLAMENCO-pokročilí pro dospělé

Španělský tanec vycházející z cikánské kultury. Nejde o jeden tanec, ale o skupinu tanců, které se liší svým rytmem a náladou. Charakteristické jsou pohyby paží, dupání, tleskání, u žen práce se sukní.
V pokročilém kurzu pracujeme se složitějším rytmem a často používáme „rekvizity“-kastaněty, šátek, vějíř, vlečku..

Vyučuje: Eduard Zubák

SALSA (od září 2018 bude probíhat formou víkendových seminářů)

Salsa je tanec plný vášně a energie pocházející z Kuby. V překladu toto slovo znamená „omáčka“ a jedná se o směs afro-karibských rytmů. Původně se jedná o tanec párový, ale lze ho tančit i samostatně v krokových variacích nazývaných „shines“. Tento kurz, kde se naučíte základy tohoto exotického tance můžete tedy navštěvovat s partnerem, ale i bez něj.

Vyučuje: Eduard Zubák a externí lektoři

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ (začátečníci)

Tento kurz je určen těm zájemcům, kteří buď nikdy netančili nebo před lety absolvovali základní taneční kurz. Učíme se choreografie latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události.

Vyučuje: Eva a Pavel Pospíšilovi

TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ- pokročilí (LAT a STT páry)

Tento kurz je určen zájemcům, kteří absolvovali alespoň začátečnický kurz. Učíme se složitější choreografie latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události nebo abyste mohli pokračovat v dalších pokročilých kurzech:-)

Vyučuje: Eduard Zubák s asistentkou