CO SE V NAŠICH KURZECH NAUČÍTE?

KIZOMBA

PortDeBras💫

Jedinečný koncept cvičení mezi tělem a myslí, má výborné zdravotní účinky, rozvíjí vnitřní sílu.
-Buduje rovnováhu, plynulost, koordinaci, jemnost i sílu
-Probouzí ženskost, ladnost
formuje, stabilizuje, posiluje i uklidňuje
-Řadí se do skupiny Body & Mind, ale jóga, Tai-Chi nebo pilates to není…JE TO PortDeBras💫charakterizováno příjemným pocitem fyzického pohodlí, klidnou a tichou myslí a volným prouděním vitální energie.
Jste srdečně zváni.            

Lektorka: Helena Miltová:

Jsem lektorkou PortDeBras, studentkou uměleckých terapií Tanečně Pohybové Terapie

Zaměřuji se na posun v mnoha směrech života. Jeden z těchto směrů je i práce z pohybem, který je nedílnou součástí mého života. Přináší mi radost, směr, sílu i klid, vede mě k rozvoji ženskosti, dodává mi odvahu žít podle sebe a celkově vést kvalitnější život a to bych ráda předávala i Vám, kteří by na mé lekce přišli. Cítím, že podstata pohybu je projevem člověka – krajina jeho duše. Doufám, že každý pohyb, který dělám, odhalí něco ze sebe nebo něco tak úžasného, co člověk může být. 

CONTEMPORARY DANCE přípravka sportovního klubu 10-13 LET

V současném tanci pokračujeme s taneční jógou, skrze níž posilujeme a protahujeme celé tělo. Prohlubujeme základy taneční techniky a základy klasického baletu, ze které vychází technika současného tance. Učíme se také další taneční akrobacii (převaly stranou, kotouly ze stoje, hvězda, most, akrobatické „triky“ ze současného tance) a taneční skoky. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby děti začaly chápat strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech.

Vyučuje: Hana Zubáková

CONTEMPORARY DANCE sportovní klub od 14 LET

Studenty v tomto věku učíme současný tanec, který obsahuje prohlubování taneční techniky, nácvik choreografie jazzového nebo moderního baletu, pokročilou taneční akrobacii, floorwork (práce na zemi), taneční posilování a strečink. Studenti už se zapojují do tvorby choreografie-přispívají svými náměty na kostýmy, hudební zpracování apod. Závěrečnou choreografii nejen prezentují v divadle, ale také na vystoupeních a soutěžích. Součástí kurzu jsou i rytmické hry tak, aby studenti chápaly strukturu hudby a dokázaly se orientovat v různých hudebních stylech.

Vyučuje: Hana Zubáková

ARGENTINSKÉ TANGO dospělí – páry začátečníci

Tango je společenský párový tanec pocházející z ulic a salónů Buenos Aires v Argentině. Je charakteristické taneční improvizací založené na vzájemné komunikaci mezi partnery a jejich harmonickém pohybu. V tomto kurzu se proto učíme nejen základní kroky tohoto emocionálního tance, ale hlavně taneční držení v páru, kde hledáme společnou vnitřní řeč a souznění v pohybu.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

ARGENTINSKÉ TANGO dospělí – páry pokročilí

V tomto kurzu si hrajeme s pokročilejšími figurami a hlavně s pokročilejší taneční technikou tak, aby jsme v páru nacházeli souznění v pohybu a zvládali improvizaci. Zaměřujeme se na zlepšení komunikace v páru jak ze strany partnera (leader), tak ze strany partnerky (follower). V kurzu zkoušíme styly argentinského tanga: tango salon, vals a milonga.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

SPOLEČENSKÉ TANCE (latinskoamerické a standardní) páry začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí = Taneční pro dospělé

Kurz pro začínající páry je určen těm zájemcům, kteří buď nikdy netančili nebo absolvovali základní kurz tanečních. Učíme se základní techniku a základní variace latinskoamerických i standardních tanců tak, abyste si mohli zatančit na jakémkoliv plese nebo jiné společenské události. S tím souvisí i objevování různých hudebních stylů a pochopení vzájemné interakce v párovém tanci. S pokročilejšími páry rozšiřujeme repertoár figur a samozřejmě posunujeme taneční techniku. S tím souvisí také prohlubování pochopení interakce v páru a porozumění jednotlivým hudebním stylům a specifické rytmiky společenských tanců.

Vyučuje: V Poděbradech Hana a Eduard Zubákovi; v Kolíně Eva a Pavel Pospíšilovi;

SPOROTVNÍ KLUB pro mládež

Příprava tanečních párů na sportovní taneční kariéru. Do přípravky tanečního klubu se mohou hlásit i jednotlivci. O tom, co je to sportovní tanec se můžete dočíst ZDE. V rámci sportovního klubu pracujeme i na ryze dámských formacích či duetech, a to jak ve stylu latinskoamerických tanců, tak i ve stylu contemporary dance.

Vyučuje: Hana a Eduard Zubákovi

TANČÍRNA PRO VŠECHNY

Tančírna je prostor pro všechny páry, které si chtějí vyzkoušet a protančit variace naučené v kurzu (nejen našem;-)). V průběhu večera se hraje kompletní plesový repertoár – tedy latinskoamerické a standardní tance a každý si tančí podle své chuti..

Hudební doprovod a organizaci zajišťuje: V Poděbradech Eduard Zubák, v Kolíně Pavel Pospíšil